iBiblos – prva e-knjižnica u Istri

ŠTO JE iBIBLOS?
iBiblos je digitalna platforma za posudbu e-knjiga na hrvatskom jeziku koja omogućava čitanje novih i popularnih naslova raznih žanrova beletristike i publicistike na elektroničkim uređajima.

ZA KOGA?
Svi članovi gradskih knjižnica u Istarskoj županiji i svi oni koji žele to postati mogu koristiti digitalnu platformu iBiblos. Više informacija o posudbi e-knjiga možete dobiti u gradskoj knjižnici na vašem području ili na portalu www.ibiblos.com

ŠTO SADRŽI PORTAL?
Na mrežnim stranicama ibiblosa nalazi se baza elektroničkih knjiga hrvatskih nakladnika koje možete pretraživati, pregledavati i posuditi sukladno pravilima posudbe u knjižnicama. Na portalu je dostupan vodič koji vas vodi kroz postupak aktivacije korisničkog računa i posudbe e-knjiga.

KAKO POSUDITI E-KNJIGE?
Posudba e-knjiga moguća je putem uređaja koji podupiru Adobe ID aktivaciju kao što su Apple iOS mobilni uređaji, Android uređaji, osobna računala, e-čitači. Prije toga potrebno je učlaniti se u jednu od gradskih knjižnica na području Istarske županije koja je uključena u sustav iBiblos.

KAKO AKTIVIRATI KORISNIČKI RAČUN?
Vrlo jednostavno! Na adresi www.ibiblos.com ispunite obrazac i pošaljite zahtjev za aktivaciju iBiblos korisničkog računa.

ZAŠTO KORISTITI iBIBLOS?
E-knjigu jednostavno i brzo možete posuditi – čak i usred noći.
Posudba e-knjiga je besplatna za sve članove gradskih knjižnica u Istarskoj županiji.
Na odmoru vam uvijek pri ruci može biti vaše omiljeno štivo.
E-knjigu na hrvatskom jeziku možete posuditi u bilo kojoj zemlji da se nalazite.
I nema zakasnine!

iBiblos pokrenut je u suradnji gradskih knjižnica Istarske županije i nakladničke kuće Beletrina iz Ljubljane.

Mreža knjižnica u Istarskoj županiji
Gradska knjižnica Labin