Program BOOKtige 2020.

13. BOOKtiga. Gradska knjižnica PorečProdajni sajam BOOKtižin. Nagrada BOOKtiga. Književna gostovanja u Istarskoj sabornici. Pročitane knjige. COVID free putovanja. Domaće i strane destinacije. Putuj s knjižnicom. BOOKiraj s BOOKtigom.

Četvrtak 1.10.

18.00 sati
Dodjela nagrade BOOKtiga 2020.
Predstavljanje knjige „Ciganin, ali najljepši“
Laureat: Kristian Novak

Petak 2.10.

Predstavljanje knjige „Jezik ptica”Faridudina Atara
Gosti: Sanda Hržić i Darko Rundek, uz glazbenu pratnju Dražena Franolića

Subota 3.10.

18.00 sati
Predstavljanje knjige „Prometejev sin“
Gost: Jurica Pavičić

____________________________________

“BOOKtiga BOOKing”- od 1.10. do 15. 11. putuj s Knjižnicom do kraja Mjeseca hrvatske knjige i otkrij svoju destinaciju iznenađenja

Gostujući antikvarijati:
Mali neboder, Rijeka
Nova stvarnost, Zagreb

Pokrovitelji:
Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske
Istarska županija – Regione Istriana, Upravni odjel za kulturu i zavičajnost – Assessorato alla cultura
Grad Poreč – Città di Parenzo
Općina Vrsar

Epidemiološke mjere – COVID-19
BOOKtiga će se održati uz pridržavanje svih epidemioloških mjera i uputa prema preporukama HZJZ. Na ulazu u prostore bit će dostupna sredstva za dezinfekciju ruku. Potrebno je održavati fizički razmak te koristiti maske za lice. Mjere su podložne promjenama, a sve obavijesti i izmjene možete pratiti na: https://knjiznicaporec.hr/

Zaštita podataka
Prodajni sajam BOOKtižin i književne večeri u okviru festivala bit će fotografirani i/ili snimani, a nastale fotografije i snimke koristit će se za  objavu na društvenim mrežama i mrežnim stranicama Gradske knjižnice Poreč te za arhiviranje podataka o događaju.