Sretne priče: Kad smo bili mali…

Djetinjstvo bez priča o njemu uopće ne bi bilo djetinjstvo. I zato ćemo Mjesec hrvatske knjige u Domu za starije i nemoćne u Poreču posvetiti iščezlom vremenu i svim onim zapisanim i nezapisanim pričama o isprepletenosti sjećanja, znanja i pričanja o materijalnoj i nematerijalnoj kulturi djetinjstva. Prikazom bitnijih događaja tijekom odrastanja, nastojat ćemo oživjeti nekadašnju dječju svakodnevicu te dragim nam stanovnicima Doma priuštiti obilje oživljenih uspomena.

Naša gošća bit će Mirjana Margetić, viša muzejska pedagoginja – kustosica Etnografskog muzeja Istre.

Sretne priče: Kad smo bili mali, u porečkom Domu pričat će se u utorak, 5. studenoga u 11 sati.